Herbalife Yaşam Koçu Nedir, Ne İş Yapar?

Herbalife Shake Nasıl Yapılır, Kullanılır?
6 Mart 2018
NLP Nedir?
6 Mart 2018

Yaşam koçu, kişilerin özel ve profesyonel hayatlarında herhangi bir konuda arzu ettikleri sonuçları elde etmelerine yardım eden kişiye özel iş birlikçilerdir. Kişilerin hem bireysel hem de iş hayatındaki verim ve performanslarını arttırmak, öğrenmelerine derinlik kazandırıp hayatlarına kendi özgünlükleri ile zenginlik katmak, yaşam koçlarının bireylere sağladığı imkânlardandır. Kişiler arzu ettikleri bugün ve yarın için yaşam koçlarının yardımları ile kendisine bir yol haritası çizer.

Yaşam koçunun özelliklerinden biri de çağımızın en önemli sorunların biri olan obeziteye karşı savaşmada bireylere destek olmasıdır. Bu sebepten dolayı yaşam koçları bazı zamanlarda zayıflama koçu ya da diyet koçu olarak farklı amaçlar üzerine misyon üstlenebilirler. Yaşam koçları bireylere ciddi bir psikolojik destek sunarlar fakat yaşam koçlarının etkileri yalnızca bunlarla sınırlı kalmıyor. Yaşam koçu ile zayıflama sonucu birey hem özgüveni geri kazanır hem de sağlığının değerini çok daha iyi anlar. Kilo problemi hayatını kısıtlayan ve psikolojik olarak rahatsızlık veren bireyler, Herbalife ile tamamen doğal e sağlıklı yollardan, yaşam koçunun da desteği ile sağlıklı ve zinde zayıflama yöntemlerini kullanarak fazla kilolarından kurtulabilir ve arzu ettikleri görünüm ve kiloya bu sayede kavuşabilirler.

Yaşam koçları ayrıca bireylerin zihinlerini ve nasıl düşündüklerini de incelemeye alır. Bireylerin kişilik ve karakterleri ile alakalı bilgileri ve hassas noktaları belirleyerek, onların doğru ve yanlış davranışlarını gösterir ve anlamalarına yardımcı olur. Karakter analizi yapamayan ve birey ile sağlıklı bir empati kuramayan bir yaşam koçunun başarıya ulaşması ve bireyi de başarıya ulaştırması mümkün değildir.

Bunların haricinde ayrıca yaşam koçu, dili bireylerin dili nasıl kullandığını ve kişileri nasıl etkilediğini sentezler. Bireylerin hedeflerine ulaşmak için faaliyetlerinin nasıl sıralandığını incelemeye alan yaşam koçu, insanın kendini yeniden şekillendirme sürecinde kişiye uygun ve özel bir yol haritası hazırlayıp sunar. Ancak her yaşam koçundan aynı yöntemleri beklemek de doğru olmaz. Yöntemler genel olarak kişiye özel ce özgü olarak hazırlanır. Ayrıca her yaşam koçuna ait farklı mesleki doğrular ve çeşitli uygulamalar vardır.

Herbalife yaşam koçu da bu amaçlar doğrultusunda kişilerin sağlıklı yaşam standartlarına kavuşabilmek için kullanması gereken ve onları bu hedefe ulaştıracak Herbalife ürünlerini nasıl ve ne şekilde kullanması gerektiğini belirler. Bunların yanında kişinin bu arzularına ulaşmak için yapmaması ve yapmaması gereken aktiviteler hakkında ona fikir verir. Psikolojik destek sağlar. Sağlıklı ve zinde bir hata yaşamak isteyen Herbalife kullanıcılarına her aşamada yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir